Elazığ'ın magazin gündemi buradan takip edilir.

Magazin

Elazığ'da ve Türkiye'de meydana gelen magazin olaylarını buradan takip edin.

Magazin Haberleri

Binlerce yıllık yöresel kıyafetlere ilgi arttı

Elazığ'da son yıllarda yöresel kıyafetlere ilgi arttı. Gündelik hayatın yanı sıra düğünlerde yöresel kıyafetlerin tercih edilmesi satışları artırırken, düğün sezonunun da başlamasıyla birlikte terziler siparişlere yetişmek için yoğun mesai harcıyor.

Elazığ'da yeni doğan buzağı şoke etti

Elazığ'da dünyaya gelen gözleri olmayan ve kafatası oluşmamış buzağı, görenleri hayrete düşürdü.

Elazığ'da Ramazan programları devam ediyor

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinliklerin tüm hızıyla sürüyor.

Elazığ'da Ramazan ayının vazgeçilmez tatlısı lokma, iftarda sofraları süslüyor

Elazığ'da Ramazan ayında sofraların vazgeçilmezleri arasında olan lokma tatlısı, tezgahlardaki yerini alarak ay boyunca iftar ve sahurda sofraları süsleyecek.

Görenler şoke oldu, 'Müslüm Gürses' Elazığ sokaklarını turladı

Arabesk müziğin unutulmaz isimleri arasında yer alan ve 2013 yılında hayatını kaybeden Müslüm Gürses'e benzerliğiyle dikkat çeken Elazığlı Baki Çiçek, uzun yıllar sonra geldiği memleketinin sokaklarında gezince 7'den 70'e herkes cep telefonlarına sarılarak fotoğraf çekmek için yarışa girdi.

İçmediği sigaraların koleksiyonunu yapıyor

Elazığ'da yaşayan Vedat Urhan, 46 yıldır topladığı değişik markalardaki sigara paketleri ile koleksiyon yaptı. 15 yıl önce bıraktığı sigarayı artık içmediği için mutlu olduğunu belirten Urhan, İçmiyorum, sigaraları hapsediyorum dedi.

FÜ'de 'Yolumuzu Bulalım' oyunu sergilendi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tiyatro Topluluğu öğrencileri tarafından 'Yolumuzu Bulalım' adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Kızının okuması için birlikte üniversite sınavına girmişti, şimdi 3. üniversitesini bitirmeye çalışıyor

Elazığ'da yaşayan kaporta ustası Zülfü Kantarcıoğlu (42), 2018 yılında kızıyla birlikte girdiği üniversite sınavını kazandıktan sonra okumanın yaşı olmadığını anlayan Kantarcıoğlu, kazandığı sınavla 3. üniversitesini okumaya başladı.

Elazığ'da Ramazan ayının vazgeçilmez lezzeti: 'Nohut Ekmeği'

Her sene olduğu gibi bu yılda Elazığ'da Ramazan ayı ile birlikte nohut ekmeği tezgahlardaki yerini aldı.

Osmanlı'dan gelen lezzet: Badem şekeri

Elazığ'da her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da kentin 'beyaz altını' olarak dillendirilen Osmanlı geleneğinden gelen bademin badem şekerine yolculuğu başladı. Vatandaşların iftardan sonra çayın yanında kan şekerini düzenlediği için tükettiği şekerde üretimin 8 kat artması bekleniyor.

Üçüz yavrulayan keçi aileyi sevince boğdu

Elazığ'da tek yavru bekledikleri keçi üçüz doğurunca sürü sahibi ve ailesi büyük sevinç yaşadı. Sevimli oğlaklar aynı zamanda çocukların da maskotu haline geldi.

Hayali için evini atölyeye çevirdi, maket uçak yapmaya başladı

En büyük hayali uçak fabrikasında çalışmak olan Ömer Güneş, evinin bir odasını atölyeye çevirdi. Birbirinden farklı maket uçaklar yapan Güneş, Selçuk Bayraktar'ın fabrikalarında görev almak istiyor.

Yabancı turistler Türk Gecesinde doyasıya eğlendi

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde proje için Elazığ'a gelen yabancı turistler düzenlenen Türk Gecesinde doyasıya eğlendi.

Tıraş olan maç bileti hediye

Fanatik Elazığspor taraftarı olan bir kuaför, takımın kuruluşunun 55. yıldönümü münasebetiyle F. Erbaaspor maçı biletlerinden 55 adet alarak müşterilerine hediye ediyor.

Bu kahveye oyun oynamaya değil uyumaya geliyorlar

Elazığ'ın bir köyünde bulunan kahvehane, müşterilerinin uyuması ile nam saldı. Vatandaşların oyun oynamaya değil uyumaya geldiği kahvehanenin sahibi, iş yerinde uyuyanların fotoğrafını çekerek duvara asıyor.

Elazığ'da sofraların vazgeçilmez lezzeti 'Peynirli Ekmek'

Elazığ'da vatandaşların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan şeker, peynir ve unun bir araya gelmesiyle yapılan peynirli ekmek her öğün iştahla tüketiliyor.

Direğe adeta kafa attı, neye uğradığını şaşırdı

Elazığ'da arkasına bakarak yürüyen bir vatandaş önünde bulunan aydınlatma direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle direk sallanırken adam ise neye uğradığını şaşırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Kedilere adanan bir ömür: Nuriye Teyze, 70 kediye annelik yapıyor

Elazığ'da 63 yaşındaki Nuriye Teyze, ailesiyle birlikte sokakta yaşayan 70'e yakın sokak kedisine kışın evinin içinde, yazın ise evinin bahçesinde çocuğu gibi bakıyor.

Engeller, jandarma ile aşılıyor

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, tekerlekli sandalyesi kullanılmaz hale gelen engelli genci yalnız bırakmadı. Ekipler tarafından alınan sandalye engelli bireye teslim edildi.

Toplam 42 haber.

Elazığ'da ve Türkiye'de meydana gelen magazin olaylarını buradan takip edin.