Diyarbakır

Diyarbakır Haberleri

Aileler direniyor sayıları artıyor, 247. aile de eyleme katıldı

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 822'nci gününde de devam ediyor. Ailelerin direnişine 247. aile de katılarak evladını istedi.

Yenişehir belediyesi personellerine iş güvenliği eğitimi

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde, yönetmelikte geçen konular hakkında tüm çalışanlarına 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' veriyor.

DİSKİ kentin geleceğine yön verecek olan projede çalışmalarını sürdürüyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentin en önemli içme ve kullanma suyu kaynaklarından olan 'Dicle Baraj Gölü Havzası Koruma' planında çalışmalarını sürdürüyor.

Mide ve bağırsaklardan uyuşturucu çıktı

Diyarbakır Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin otogarda yaptıkları çalışmalarda şüphe üzerine hastaneye götürülerek tomografi çektirilen 3 İran uyruklu şahsın mide ve bağırsaklarında 7 kapsül halinde 265,24 gram metamfetamin maddesi, 57 kapsül halinde 523,9 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Diyarbakır'da 22 yaşındaki Kübra Ekin'den 18 gündür haber yok

Diyarbakır'da daha önce ekmek almak için evinden çıkan ve bir şahıs tarafından darp edilen 22 yaşındaki Kübra Ekin isimli genç kızdan 18 gündür haber alınamazken, polis ekipleri tarafından başlatılan incelemeler çerçevesinde kentte bulunan Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri (KGYS) kameraları ve evden çıkarak annesine alışveriş merkezine gittiğini belirten Ekin'in gittiği iddia edilen AVM'lerin kamera kayıtları incelemeye alındı.

Sonbahar bitti, geride manzarası kaldı

Sonbahar mevsiminin bitmesinin ardından bazı vatandaşlar fotoğraf çekmek için Sur ilçesinde bulunan ve UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri yakınındaki millet bahçesinde manzaranın tadını çıkarıp fotoğraf çekti.

Diyarbakır'da yoğun sis gecede devam etti

Diyarbakır'da 4 gündür devam eden yoğun sis gecede sürerken, trafikte aksamalara sebep oldu. Pandemi nedeniyle 2 yıldır halı sahada maç keyfine ara veren vatandaşların ise yoğun sis altında maç keyfi yaptığı görüldü.

Silvan'da etkili olan sis trafiği durma noktasına getirdi

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde etkili olan sis, trafiği olumsuz yönde etkiledi.

DÜ'de Yunus Emre ve Hacı Bektaş Veli anıldı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan genelge ile Yunus Emre ve Hacı Bektaş Veli, 2021 yılı UNESCO tarafından anma ve kutlama yılı arasına alınmasıyla Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) düzenlenen etkinlikle anıldı.

HDP milletvekilinin dağa götürülen çocukla fotoğrafı ortaya çıktı

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetinde olan Çetinkaya ailesinden abla Zekiye Bozdağ, kardeşi Süleyman Çetinkaya'nın HDP'li Milletvekili Garo Paylan ile fotoğrafları ortaya çıkarttı. Abla Bozdağ, 'Garo Paylan, benim kardeşimi kandırdı. Hediye paketi gibi süsleyip onu kandırarak dağa göndermiş' dedi.

Diyarbakır'da 7 günde 676 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca son 7 içerisinde düzenlenen operasyonda 676 kilo toz esrar ele geçirildi.

Diyarbakır'da '5'i Bir Yerde Karma Resim Sergisi' açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 5 kız kardeşin '5'i Bir Yerde' karma sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

HDP'li Garo Paylan ile fotoğraf çektiren çocuk 5 ay sonra dağa kaçırıldı

Diyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti tutun Süleyman Çetinkaya'nın ablasının, kardeşinin HDP'li Garo Paylan ile fotoğraf çektirdikten 5 ay sonra PKK'ya teslim edildiğine dair fotoğrafa ulaştığı ortaya çıktı.

Müslüme'nin dedesi Diyarbakır Yüksek Güvenlikli Cezaevine alındı

Türkiye'nin gündemine oturan Müslüme'nin ölümünden sorumlu tutulan dedesi Hasan Y., Diyarbakır Cezaevi Kampüsü Yüksek Güvenlikli Cezaevine alındı.

Tanımadığı kadını samuray kılıcıyla öldüren zanlı Diyarbakır Yüksek Güvenlik Cezaevine getirildi

Samuray kılıcıyla öldürülen mimar Başak Cengiz'in katil zanlısı, Diyarbakır Cezaevi Kampüsü Yüksek Güvenlikli Cezaevine getirildi.

Son klorlama sudan kaynaklı hastalıkların önüne geçiyor

Diyarbakır'a günlük 270 bin ton sağlıklı, kaliteli ve çeşmeden içilebilir suyu temin eden Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, son klorlamayla sudan kaynaklanabilecek hastalıkların önüne geçiyor.

Hastaneler doldu taştı, gripten korunmak için vatandaşlar aktarların yolunu tuttu

Diyarbakır'da hastaneler doldu taştı, vatandaşlar kış aylarının gelmesiyle birlikte ortaya çıkan mevsimsel gripten korunmak için aktarların yolunu tuttu.

Diyarbakır'da sis nedeniyle bazı uçak seferleri iptal edildi

Diyarbakır'da sabahın erken saatlerinde etkili olan sis nedeniyle Diyarbakır-İstanbul ve Diyarbakır-Ankara uçak seferleri, karşılıklı olarak iptal edildi.

Evlat nöbetindeki ailelerin direnişi 821 gündür devam ediyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 821. gününde de devam ederken, 7 yıldır kızının bulmak için çaba harcayan anne Hatice Levent, 'Terörist, PKK denilen lanet yavrumu aldı. Ben yavrumu istiyorum. Kızım dön geri, o mağaralar size göre değil' dedi.

Toplam 1958 haber.