Elazığ'da Türkiye derecesi yapan öğrencilere ödülleri verildi

18 - 19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Türkiye derecesi yapan öğrenciler ödüllerine kavuştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Yerel Haber - Oktay Aydın

Elazığ Yöntemim Okulları öğrencilerinden Sena Aydın, daha önce yapılan MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) sınavında Türkiye on sekizincisi ve Elazığ birincisi olmuştu.

Sena Aydın YKS 2022'de de Y-TYT puanında Türkiye 84.sü olup 548 puan aldı. Aydın ayrıca TYT’de Türkiye 116’cılığı ve Y-SAY puan türünde de Türkiye 230.su oldu.

Yöntemim Okulları öğrencilerinden Meleknur Demir ise Y-EA puan türünde 528 puanla Türkiye ve Elazığ birincisi oldu. Demir ayrıca TYT-EA puan türünde de Türkiye 232.si oldu.

Yöntemim Okulları Müdürü Erol Şahin:  Öğrencilerimizi Tebrik Ediyor Hayat Boyu Başarılar Temenni Ediyoruz

Sınavın ardından açıklamalarda bulunan Yöntemim Okulları Genel Müdürü Erol Şahin, “Yöntemim Okulları fen öğrencilerinden Sena Aydın 27 Mart tarihinde yapılan MSÜ sınavında Türkiye on sekizincisi ve tüm puan türlerinde Elazığ birincisi olma başarısını gösterdikten sonra 18 Temmuz’da açıklanan YKS sınavında da Türkiye seksen dördüncüsü olma başarısını gösterdi. Yine Yöntemim Kurumları Kurs Merkezi öğrencilerimizden Meleknur Demir eşit ağırlık puan türünde Elazığ birincisi olma başarısını gösterdi. Öğrencilerimizi tebrik ediyor hayat boyu başarılar temenni ediyoruz” dedi.

Meleknur Demir: Böyle Bir Derece Beklemiyordum Aslında

Elazığ birincisi olan Meleknur Demir , “YKS 2022 sınavında Elazığ birincisi Türkiye yüz elli dokuzuncusu oldum eşit ağırlıkta. Çok heyecanlıyım çok mutluyum böyle bir derece beklemiyordum aslında. Hocalarıma teşekkür ediyorum onlar sayesinde derece yaptım, başardım, inandım sonunda kazandım. Bundan sonraki hedefim hukuk okumak” dedi.

Sena Aydın: Mutluyum Hedeflediğimi Başardım

Sena Aydın, “YKS 2022’de TYT puan türünde Türkiye seksen dördüncüsü sayısal puan türünde Türkiye iki yüz otuzuncusu oldum. Bana yardımları dokunan hocalarıma çok teşekkür ederim. Çalıştım mutluyum hedeflediğimi başardım bundan sonra da umarım hayatımda başarılarla dolu yıllar geçiririm, Tıp okumak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Elazığ Yerel Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN