Oktay Aydın Haberleri

Oktay Aydın Haberleri

Oktay Aydın haberleri, haber editörü Oktay Aydın tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Elazığ’da doğdu, 1998 yılında İnönü Üniversitesinde Sanat eğitimini tamamlayarak 2002 yılında mezun oldu. İstanbul’da başlayan reklam hayatında çeşitli ulusal ajanslarda ve organizasyon firmalarında sanat, tasarım, görsel iletişim, tanıtım ve organizasyon gibi iletişim süreçlerinin farklı aşamalarında profesyonel tecrübeler edindi. 2007 yılında Doğu Anadolu’nun ilk profesyonel reklam ajansını kurmak üzere tekrar Elazığ’a döndü.
2008 yılında Kreactif Medya Tasarım’ı kurdu. Bölgedeki 12 ilin yanı sıra ulusal ve uluslararası birçok markaya hizmet vermeye başladı. Yerel olarak başladığı reklam hayatında ulusal ve uluslararası pek çok yarışmada 30’dan fazla ödül kazanarak bölgedeki sektörel ön yargıyı yıkmayı başardı. 2012 yılında İstanbul merkezli Milat Kreatif Stüdyo’yu kurdu ve ajans başkanlığını yürüttü, 2014 Yılında Tasarist’te Ortak projeler yürüterek ulusal ve global pek çok markanın ambalaj projesinde aktif rol aldı.
Kurucusu olduğu Elazığ Reklamcılar derneğinin 2010 yılından beri başkanlığını yürütüyor. Akademik seminer ve workshopların yanı sıra, çeşitli ulusal yarışmalarda Jürilik, Seçici kurul üyeliği ve GMK Türkiye Yön. Kur. Y. üyeliğini de yürütüyor.

Malatya'da Tümür operasyonu: 2 gözaltı

İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan 'Tümör' operasyonu kapsamında Malatya'da 2 şüpheli gözaltına alındı.

Adıyaman'da Koruyucu Aile Günü kutlandı

Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce 30 Haziran Koruyucu Aile Günü kutlandı.

Adıyaman'da 167 kök kenevir ele geçirildi

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü ile Kahta Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa yapmış olduğu operasyonda 167 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Pütürge'nin çehresinde değişim sürüyor

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, belediye şirketi PÜRAŞ bünyesinde faaliyete geçirdiği kilit parke taşı ve bims tuğla üretim tesisinin verdiği avantaj ile 2 yıldır kırsal mahallelerde başlattığı kilit parke taşı döşeme çalışmalarına bu yılda start verdi.

Malatya'daki cinayet soruşturmasında 3 tutuklama daha

Malatya'da başından silahla vurularak öldürülen Ekrem Kaya cinayeti ile ilgili 3 kişi daha tutuklandı.

Kahta'daki motosiklet hırsızlığında 3 tutuklama

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde motosiklet hırsızlığı olayı ile ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı.

Malatya'da çekilen korku filmi vizyona girdi

Tamamı Malatya'da çekilen ve Malatyalı oyuncuların rol aldığı korku filmi Zir-Cin, Malatya Park'ta düzenlenen gala ile vizyona girdi.

Malatya'da 2 mahallede alt yapı çalışmaları tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Hanımınçiftliği ve Orduzu bölgelerinde çalışmaları tamamlanan alt yapı ve yol çalışmalarını inceledi.

Malatya'da koruyucu aileler günlerini kutladı

2021 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle ilan edilen Koruyucu Aile Günü, Malatya'da şenlik havasında kutlandı.

Malatya TSO'da Meslek Liseleri'nin tanıtımı yapıldı

LGS tercih sürecinde meslek liselerinin daha fazla tanınması ve farkındalık oluşturulması amacıyla Malatya TSO'da toplantı düzenlendi.

Kırsal kesimin sorunları yerinde tespit ediliyor

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, kırsal kesimin ihtiyaç ve taleplerini yerinde tespit etmek ve vatandaşlarla bir araya gelmek amacıyla Tekpınar, Kuşakkaya ve Davuthan köylerini ziyaret etti.

Park halindeki otomobiller kurşunların hedefi oldu

Adıyaman'da, park halinde bulunan iki otomobil ile bir iş yeri kurşunların hedefi oldu.

Reşat Erdoğan, Taştepe Mahallesini ziyaret etti

Faik Erdoğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Reşat Erdoğan, Malatya'daki gezilerine devam ediyor.

Çorak topraklar suya kavuşacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi iş birliğiyle hayata geçirilecek projeyle Çermik ve Çüngüş ilçelerine bağlı 18 kırsal mahallede sulama kanalı yapılacak.

İnönü Üniversitesi, en iyi üniversiteler arasında

Malatya İnönü Üniversitesi, uluslararası üniversite sıralama sistemi QS'in Emerging Europe & Central Asia (QS EECA) 2022 Yılı Sıralamasında 301+ bandında yer alarak gelişmekte olan Avrupa ve Orta Asya ülkeleri kategorisinde en iyi üniversiteler arasında yer aldı.

Malatyalı boksör Fırat'ın Türkiye Şampiyonluğu sevinci

Türkiye Üst Minikler Boks Türkiye Şampiyonasında 60 kilogramda yarışan Malatyalı Boksör Ayla Fırat, Boks Türkiye Şampiyonu oldu.

Toplam 13673 haber.